Akustik Kumaş Kaplı Panel

Ofis bölümlerinde, oda akustiğinde toplantı odalarında, çıplak yüzey duvarlarda çınlamaya neden olan düz yüzeyler için bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır. Akustik paneller ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe – bar, stüdyo odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda da tercih edilebilir. Bu ürün akustik kumaş kaplı panel, akustik panel ve akustik düzenleyici olarak nitelendirilebilir. Ses Emici akustik kumaş paneller yankı önlenmesi gereken her alanlarda değişik boyutlarda üretilebilmektedir. Renk seçenekleri için kartelamızı inceleyiciniz. Fabrikamızdan fiyat alın hemen arayın 0216 592 80 61 destek@elitacoustic.com

Category:

Akustik Kumaş Kaplı Panel Nedir?

İçinde bulunan cam yünü taş yünü ve akustik sünger üzerine dış yüzeyine kaplanan akustik kumaş sayesinde kullanıldığı ortamda yankıyı engelleyici akustik bir dekoratif kaplama ürünüdür. Akustik çözümlerde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alan Kumaş Kaplı Paneller, duvarlarınızda tavanlarınızda dekoratif görünüm elde edebileceğiniz üstün ses emici yapısı sayesinde ortamda bulunan ses karmaşasının önüne geçebileceğiniz akustik materyallerdir. Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimiz teknik şartnamelere uygun olarak üretilmektedir.

Teknik Özellikleri : 20mm, 25mm, 30mm, 35mm, 40mm, 45mm, 50mm, 55mm, 60mm, 65 mm, 70mm ve özel kalınlıklarda isteğe bağlı olarak üretilebilmektedir.

600 × 600 mm – 600 × 1200 mm – 600 × 1800 mm – 600 × 2400 mm – 600 × 2700 mm – 600 × 3000 mm – 1200 × 1200 mm – 1200 × 1800 mm – 1200 × 2400 mm – 1200 × 2700 mm – 1200 × 3000 mm ebatlarında üretilebilir.

Yangın Dayanımı : TS EN 13501-1+A1:2013 standardına göre A2 s1 d0 sınıfı

Kenar Detayı: Düz ve güçlendirilmiş, ahşap çita, alüminyum çita,

NRC değeri : 0.95-1.00 aralığındadır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Ses Yalıtımı, Yüzeyinde darbeye ve yangına dayanıklı mekanı şık bir görünüme ulaştıracak akustik kumaş kullanılarak üretilen bu paneller farklı birçok ebatta üretilebildiği için kolaylıkla istenilen tasarım elde edilebilir.

Bir diğer yöntem solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanmak. Bu işlem için yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak adına maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döktükten sonra rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde parmak rulo yardımıyla akustik panelin uygulanılacağı alana sürmelisiniz. İz bırakabileceğinden panelin ebatının dışına çıkmamanızı öneririz. Sonrasında malzemeyi tekrar baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilirsiniz.

Kumaş Kaplı Ses Yalıtım Paneli Nerelerde Kullanılır?

Ses yutuculuğunun yanı sıra kumaş kaplı paneller dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen akustik ürünlerdir. Hem dekoratif görünümü sayesinde istenilen tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

Ofis bölümlerinde, oda akustiğinde toplantı odalarında, çıplak yüzey duvarlarda çınlamaya neden olan düz yüzeyler için bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır. Akustik paneller ev sinema salonu, restoran, sinema odası, hastane, cafe – bar, stüdyo odası, radyo odası, bateri odası vb. alanlarda da tercih edilebilir.

Akustik Linear Tavan

Ürün Resimleri

Detay Kesitleri

Montaj Detayları

Öne Çıkan Görseller

Uygulama Görselleri

WordPress Video Lightbox Plugin