Bariyerli Bondex Sünger

Jeneratör odası, piyano odası stüdyo ses yalıtımı, hastane EMAR (MR) odası, kazan dairesi, enstrüman çalgı odaları, makina dairesi, asansör dairesi, hidrofor odası, kompresör odası, bateri odası akustik oda, müzik odası, tekne motor kabini gibi mekanlarda kullanımı yaygındır. Birçok alanda kullanıma açık olan ve kullanımda mükemmel sonuçlar sunan bariyerli bondex sünger ile her alanda ses yalıtımı kolaylıkla sağlanabilmektedir.


Ürün Sertifikaları

Bariyerli Bondex Sünger

İki akustik bondeks sünger arasına ses geçiş kaybını artırmak için Epdm esaslı ağır kauçuk ses bariyeri yerleştirilerek üstün ve yüksek ses izolasyonu yalıtımı sağlamaktadır.  Ses yalıtımı bir sistemdir, tek bir malzeme ile olmamakla birlikte , mekanın desibel oranına bağlı bu üç tane ürünü üst üste gerekli kalınlıklarda kullanmalısınız. Ses elle tutulur gözle görülür bir olay olmadığından dolayı ortadan kaldırmakta bir hayli zor olmaktadır. Bunun için uygulamalarda yapılan testlerde onaylanmış ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Bondex sünger tek başına kullanıldığında da ses kesimi sağlasa da bazı mekanlarda yeterli gelememektedir. Bunun için diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılmaktadır. En mantıklı seçim olan ağır epdm bariyer ile lamine edilerek kullanılır. Duvar ses yalıtımı malzemeleri, tavan ses izolasyonu, zemin ses yalıtımı, ortak duvar ses yalıtımı, yatak odası ses yalıtımı, komşu duvar ses yalıtımı, akustik bölme duvar, ses yalıtımlı kapılar, kapı ses yalıtımı, bariyerli bondeks sünger, 23 mm, 33 mm, 43 mm, 53 mm, 63 mm, bariyerli bondex şeklinde üretilmektedir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak yanmaz olarakta üretilmektedir. Fabrikamızdan fiyat alın 0216 592 80 61 destek@elitacoustic.com

Kırpıntı süngerler hem hacimli yapıları sayesinde duvar arası izolasyonlarda otel odaları arasında ses yalıtımında, araç kaputu yalıtımında, parke altı ses yalıtımında, kapı ses yalıtımında, akustik kapılarda, gerek tavan arası ses yalıtımında, gerekse makine kabinleri arasında ses izolasyonu amaçlı kullanılmaktadır.

Bariyerli Bordex Sünger Ölçüleri

Akustik ölçümlere göre, ortak duvar ses yalıtımında 120 KG/m³ yoğunluğunda ürün standartlara uygun ses yalıtım değerini karşılamaktadır. Akustik yalıtım konusunda, ağır ses yalıtım katmanları arasına dolgu malzemesi olarak kullanıldığından ötürü, ürün kalınlıkları değişkenlik gösterebilir, minimum bariyerli bondex sünger kalınlığı 13 mm kalınlıktan başlar, 23 mm, 33 mm, 43 mm, 53 mm, 63 mm, 73 mm, 83 mm, 93 mm, 103 mm kalınlıklarda kullanılabilir, aynı zamanda ağır epdm ses bariyeri kalınlıkları da, 1.2mm, 2mm, 2.5 mm, 2.8mm, 3mm, 3.5mm, 3.8mm, 4mm, 4.5mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10mm kalınlıklarda üretilip laminasyon işlemine dahil edilebilmektedir.

Epdm Ses Bariyeri

Ürün Resimleri

 

Montaj Detayları

Uygulama Görselleri

Öne Çıkan Görseller

WordPress Video Lightbox Plugin