Blower ses izolasyonu,havalandırma sistemlerinin tam kapasite ile çalışması desteklenerek sadece çıkardıkları yoğun gürültüyü izole etmek için kullanılmaktadır. Sesin izolasyonu sağlandığı için hem ortamdaki düzeni bozmamakta hem de sessiz ve sakin ortam elde etmektedir.

Blower ses izalasyonu,üfleme ve vakumlama sırasında yüksek desibelde frekans aralığında gürültü ve ses meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda birbirlerine olan uzaklıkları ve ses seviyelerine göre blower grubuna ses yalıtım kabinleri,blower odası ses yalıtımı, ses bariyerleri yapılabilmekte dolayısıyla gürültü ve sesi istediğimiz seviyeye düşürebilmektedir. Bunun için sesi en iyi derecede sönümleyen kaliteli ses yalıtım malzemelerini ve uygulamasının doğru yapılması ile gerçekleşmektedir.

Geliştirilen özel ses yalıtım kabini sayesinde hem havalandırma sisteminin sorunsuz çalışması bir şekilde tam kapasite ile çalışmasına imkan sağlanmakta hem de çıkarmış olduğu yoğun ses baskılanarak dışarıya mümkün olan en az sesin sızdırılması amaçlanmaktadır.


Havalandırma sistemi yüksek kapasite ile çalıştığı için hızlı bir şekilde ısınmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan blower ses kabini mutlaka yeterli düzeyde hava sirkülasyonu sağlamalı ve bu sayede makinenin hem çalışma düzeni korunmalı hem de olası bir  yangın riskini azaltamalıdır.